Затишна атмосфера в приміщенні залежить від того, наскільки вдало скомбіновані кольори в інтер’єрі. Тут важлива кожна дрібниця, зокрема, і текстиль. Правильно підібрані штори здатні «витягнути» навіть найскромніший ремонт. Під час вибору аксесуарів для вікон потрібно враховувати не тільки особисті уподобання, а й такі нюанси, як оформлення стін. Пропонуємо детально розібратися з питанням, як підібрати штори під шпалери, щоб у підсумку кімната тішила око, а проведення часу в ній було особливо приємним. Наші поради допоможуть впоратися із завданням на відмінно, навіть якщо у вас зовсім немає досвіду й навичок у сфері дизайну.

Принципи поєднання кольорів в інтер’єрі на конкретних прикладах

Перш ніж переходити до вибору штор, варто розібратися, які кольори вигідно поєднуються один з одним. Тут на допомогу прийде кольорове коло. Цей корисний спосіб допоможе зрозуміти, наскільки гармонують між собою окремі відтінки.

Завдяки палітрі, вам легко вдасться підібрати ідеальний колір для майбутніх штор, що пасуватиме до стін. Визначтесь із домінантним кольором шпалер, зверніть увагу, теплий це відтінок, холодний або нейтральний, і після цього підберіть відповідні йому тони.

Монохромні поєднання

Щоб створити інтер’єр у єдиній гамі, використовуйте сусідні відтінки згідно з палітрою. Колір стін буде основним, а штори, трохи світліші або темніші, зможуть його ефектно доповнити й розкрити. Наприклад, якщо шпалери сині, ви можете вибрати штори небесно-блакитного відтінку, а на тлі блідо-зелених або фісташкових стін будуть виграшно виглядати оливкові гардини. М’які переходи допоможуть створити гармонійний і спокійний фон для решти інтер’єрної композиції. Монохромне оформлення ідеальне для тісних кімнат і приміщень із поганим освітленням, воно додасть простору глибини й легкості.

Контрастні поєднання

Ще один спосіб домогтися привабливого візуального ефекту — створити контраст між шторами й кольором стін. Поєднання яскравих і нейтральних відтінків, теплих або холодних тонів зробить інтер’єр привабливим. Найбільш вдало такий спосіб зіграє в просторих і добре освітлених приміщеннях.

Якщо ви не боїтеся експериментів, обирайте тони, що знаходяться на палітрі один навпроти одного. У підсумку ви отримаєте грайливий дизайн, що не дасть нудьгувати.

Якщо шпалери спокійних відтінків, можна вибрати яскраві і темні фіранки. Наприклад, під бліде бузкове або лавандове забарвлення можна придбати фіолетову штору. Своєю чергою, стіни насичених тонів закликають повісити приглушені фіранки, що стануть ніжним фоном інтер’єру. Так, бежеві або білі тканини чудово поєднуються з коричневим або темно-сірим оздобленням, вони зроблять суворий дизайн дещо легшим.

Акценти

Якщо ви хочете додати інтер’єру більше енергії та життя, обирайте акцентне оформлення, підбираючи до однотонних стін яскраві та контрастні штори. На додаток до гардин можна підібрати ідентичні за кольором предмети інтер’єру. Таке рішення буде актуальним для будь-якого типу приміщень, але тут важливо не перебрати з насиченістю. Найголовніше правило — не поєднувати в одному просторі кілька основних кольорів, інакше атмосфера в кімнаті стане занадто агресивною.

Ще одне цікаве рішення — однотонні стіни в поєднанні з текстилем із яскравим малюнком. Він неодмінно додасть родзинку вашому інтер’єру.

Ахроматичні комбінації

До групи ахроматичних кольорів належать чорний, білий і відтінки сірого. Останнім часом їхні комбінації часто використовують у дизайні. Якщо у вашому приміщенні шпалери у відтінках «Графіт», «Антрацит», «Маренго», безпрограшним варіантом стануть білі штори. І навпаки. У випадку світло-сірих або сніжно-білих стін, ви досягнете привабливого візуального ефекту, повісивши консервативні чорні гардини. Стримані й лаконічні ахроматичні комбінації мають сучасний і вишуканий вигляд.

Популярні відтінки шпалер і штори, що пасують до них

Розглянемо, які штори будуть вдало гармоніювати з найбільш поширеними відтінками шпалер.

Білі стіни

Популярні останнім часом кольори для стін — білий і молочний. Це просте й універсальне рішення, оскільки світлі шпалери є вигідним фоном для будь-якої штори. Залежно від забарвлення меблів та інших аксесуарів ви можете вибирати й пастельні, і яскраві тони, включно із моделями з візерунками. Штори яскравих кольорів змусять інтер’єр заграти фарбами, сірий і чорний додадуть строгості, а приглушені – ненав'язливості.

Бежеві стіни

Нейтральний бежевий колір, як і раніше, часто трапляється у квартирах і будинках, він поєднується буквально з усім:

  • штори у відтінках м’ятного, бірюзового або оливкового додадуть свіжості;
  • блідо-рожевий або пудровий зробить інтер’єр надзвичайно ніжним;
  • коричневі тони додадуть приміщенню цілісності.

До бежевих відтінків можна підібрати текстиль із цікавими візерунками, наприклад, смугами, геометричними фігурами, квітковими мотивами, а також із золотистим оздобленням. Зі шпалерами в бежі чудово поєднуються натуральні матеріали: штори можна обрати з льону або бавовни.

Сірі стіни

Зараз у тренді мінімалістичний стиль, у якому переважають різноманітні відтінки сірого. Це рішення ідеально поєднується із цілою гамою інших кольорів:

  • природні тони, наприклад, відтінки зеленого, пожвавлять кімнату;
  • білий, перловий або кремовий зроблять інтер’єр елегантним і гармонійним;
  • відмінним акцентним рішенням буде блакитний, бірюзовий, фіолетовий;
  • чудовим вибором стануть штори теплих відтінків, на кшталт жовтого і помаранчевого. Завдяки їм інтер’єр набуде теплоти.

Зелені стіни

Шпалери зелених відтінків — цікаве рішення, здатне надати приміщенню приємного і свіжого вигляду. Вони чудово гармонують з бежевим і сірим. Якщо говорити про смарагдові або болотні тони, то від темних штор варто відмовитися, адже за такого поєднання в кімнаті буде надто похмуро. Можна додати контрастувикористанням жовтого, коричневого та бузкового кольору. Гарний тандем вийде у поєднанні з пісочним.

А що, якщо шпалери з малюнками

У сучасних інтер’єрах немає обмежень, тому часто в приміщеннях можна зустріти шпалери з малюнками. Як тут бути? Гармонійно виглядатимуть однотонні штори зі щільної тканини, відтінок яких має поєднуватися з візерунками на стінах.

Додаткові фактори, що впливають на вибір фіранок

Штори та стиль інтер’єру

Важливим є стиль, у якому виконано інтер’єр. У класичні або сучасні кімнати з мінімалістичним дизайном (модерн, хай-тек, скандинавський) варто вибирати штори в приглушених відтінках без візерунків. Тут підійде нейтральний бежевий, білий, сірий, чорний або темно-синій. У приміщення в стилі бароко чудово підійдуть портьєри з розкішних матеріалів, таких як оксамит або вельвет. Вдалим у цьому випадку може стати насичений фіолетовий, темно-зелений або рубіново-червоний текстиль, а також гардини золотого або срібного відтінку. Штори пастельних тонів матимуть гарний вигляд у романтичних спальних або кухнях у стилі кантрі чи прованс. У гламурній вітальні будуть доречними фіранки, розшиті блискучою ниткою, стразами, паєтками. Яскраві, кричущі кольори або штори з малюнком ідеально підійдуть до екстравагантних інтер’єрів, як вінтажних, так і сучасних.

Яку роль відіграють штори в призначення кімнати

Подумайте про призначення кімнати та настрій, який ви хочете створити для її відвідувачів. Теплі кольори приносять в інтер’єр затишок, а прохолодні тони сприяють концентрації та розслабленню. Перший варіант підійде для вітальні або кухні, а другий буде ідеальним для спалень та кабінетів. Дитячі кімнати рекомендуємо прикрасити яскравими фіранками. Порадують дитину штори з принтом — персонажами улюблених мультфільмів, тваринами, квітами, планетами.

Розмір приміщення та освітлення

Обираючи штори, не забувайте про розміри кімнати та ступінь її освітлення. Світлі тканини візуально збільшать невелику кімнату, тоді як темніший текстиль додасть глибини та інтимності просторим приміщенням. Товщина матеріалу також має значення. Для приміщень, де вікно є основним джерелом світла, варто розглянути тонші матеріали, що добре пропускають сонячні промені. До того ж легкі та прозорі тканини додадуть інтер’єру витонченості та легкості. Щільні матеріали захистять від сторонніх очей з вулиці й у спекотний день або рано вранці обмежать доступ світла.

Грайте з текстурами — має значення не тільки колір

На сприйняття кімнати може вплинути не тільки поєднання кольору шпалер і стін, а і їхня фактура. Якщо стіни гладенькі, штори з рельєфним візерунком або тисненням будуть вигідно виділятися на загальному тлі й додадуть глибини у композицію. Для стін із видимою текстурою, наприклад, у випадку оздоблення декоративним тинькуванням, варто вибирати гладенькі портьєри. Це додасть спокою.

Підсумуємо

Підібрати текстиль до шпалер — це серйозне і творче завдання. Недостатньо вибрати перші-ліпші фіранки та сподіватися, що вони в кінцевому підсумку гармоніюватимуть з іншими деталями в інтер’єрі. Не бійтеся експериментувати — комбінуйте різні відтінки, щоби знайти найкраще поєднання. Сподіваємося, що наведені вище поради допоможуть обрати ідеальні штори для вашої кімнати.