Красиво оформлені вікна – простий спосіб додати затишку в будь-яку кімнату. Штори надають приміщенню неповторний характер і надають йому унікальності. Дуже часто в дизайні використовують гардини. Це довгі легенькі фіранки, що завжди в моді. Розберемося докладніше, які ж бувають типи гардин і для чого вони потрібні.

Де і з якою метою доречно повісити гардини

Штори-гардини універсальні, тому вони ідеально підходять для житлових приміщень, готелів, ресторанів. Особливо актуальними вони є для спалень і дитячих кімнат, а також віталень чи їдалень. Ними можна прикрасити вікна, балконні рами й терасне скління. Гардини виконують відразу кілька функцій:

  • виступають у вигляді декору кімнати, вони пасуватимуть до будь-якого стилю;
  • закривають рами, а також радіатори, що розташовуються під віконними прорізами;
  • розсіюють сонячне світло, створюючи м'яке природне освітлення;
  • захищають від сторонніх поглядів, не перекриваючи при цьому огляд на вулицю.

В інтер'єрі гардини можуть використовуватися як самостійний аксесуар, а також на додаток до нічних штор. Завдяки невагомості та прозорості, вони здатні візуально розширити простір.

Матеріали, з яких шиють штори-гардини

Гардини можуть відрізнятися дизайном, шириною, вагою і типом тканини. Їх виготовляють з ніжного і напівпрозорого текстилю, який може бути як натуральним, так і синтетичним.

Штори з бавовни, тюлі, шифону або шовку завжди мають вишуканий вигляд у приміщенні й створюють там особливу атмосферу. Вони досить зносостійкі та не електризуються. Єдиний нюанс – це підвищені вимоги до догляду. Натуральні волокна потребують особливих умов прання, а деякі типи доводиться ретельно випрасовувати перед тим, як повісити на вікно. Органічно такі штори виглядатимуть у спальній або вітальні.

Гардини з синтетики (органзи, вуалі, віскози та інших матеріалів) відрізняються підвищеною стійкістю до ультрафіолету, не сідають після прання і не жовтіють. Вони менш вибагливі у догляді й легко прасуються. Хочеться відзначити, що штучні гардини значно дешевші, але матимуть вигляд, як нові, навіть всупереч інтенсивного використання. Синтетичний текстиль оптимальний для кухонь і ванних завдяки присутності в них надмірного пароутворення і підвищеної вологості.

Як обрати гардини

Оскільки штори виконують насамперед декоративну функцію, слід обирати композиції, що гарно висуватиметься у стиль вашої оселі. Відтінок, дизайн, фактура мають візуально поєднуватися з іншими елементами інтер'єру, а також із кольором стін і підлоги. Не варто ігнорувати способи кріплення.

Під фактурні та різноколірні шпалери підбирайте прості гардини без вензелів і смужок, щоб візуально не перенасичувати приміщення. Для однотонних стін можна розглянути полотно з ажурними візерунками та малюнками, якщо основні штори оформлені також мінімалістично. Що стосується відтінку, то класичним рішенням будуть білі фіранки. За допомогою кольорових штор можна цікаво урізноманітнити інтер'єр. Тут варіантів маса – підбирайте їх у тон стінам, поєднуйте з меблями та іншими аксесуарами.

Способи кріплення гардин на карнизі

На вітринах магазинів ви знайдете гардини з кількома варіантами кріплення. Фіранку слід вибрати залежно від типу карниза. До найбільш популярних рішень належать:

  • Шторна стрічка. На полотно з вивороту пришивають тасьму з петлями, до яких чіпляються пластикові або металеві шпильки. За них гардину кріплять до карниза. Завдяки збірній стрічці, що дає змогу регулювати щільність драпірування, фіранка звисатиме рівномірними хвилями.

  • Люверси. Отвори з кільцями, розташовані у верхній частині полотна, дають змогу дуже легко і швидко повісити виріб на карниз. Фурнітура цього типу дуже зручна, оскільки штори легко ковзатимуть на рейці. Ви можете призібрати фіранку, як вважаєте за потрібне, для створення привабливих складок

  • Петлі. До верхньої частини штори пришиваються петлі з такої ж самої тканини чи декоративної стрічки. Їхній розмір визначається особливостями карниза й естетичними уподобаннями клієнта. Така гардина візуально самодостатня і її можна повісити без нічних штор.

  • Куліса. У верхній частині полотнища відстрочено спеціальну канавку, через яку протягується штанга карниза. Це дуже естетичне рішення, що дає змогу замаскувати штангу.

Привабливі схеми кріплення: фото приклади

Щоб організувати віконний простір, можна використовувати різні схеми та проявити власну фантазію. Найпоширеніший спосіб – повісити штору цільним полотном на карниз. Таке рішення досить лаконічне, але щоб дістатися до вікна, прийдеться постійно відсувати край штори. Схема використовується переважно в інтер'єрах сучасного та мінімалістичного дизайну.

Друга схема – оформити віконну зону кількома шматками тканини. У такому разі ви отримаєте розсувну композицію. Це універсальний спосіб, який застосовують там, де потрібно максимум практичності.

Для створення помпезних композицій можна використовувати три або навіть чотири відрізки, комбінуючи їх між собою. Рішення актуальне для класичних інтер'єрів, воно додасть шику й елегантності вашій спальні або вітальні.